Oferty z innych miejsc

Niepołomice (16163)

Limanowa (16157)

Andrychów (16110)

Kęty (15756)

Sucha Beskidzka (15443)

Trzebinia (15395)

Miechów (15214)

Zielonki (14987)

Libiąż (14441)

Ropa (14383)

 

Herb Zakopanego

Zakopane jest miastem i gminą jednocześnie w województwie małopolskim, jest także siedzibą powiatu tatrzańskiego. W latach 1977–1994 miejscowość była siedzibą gminy Tatrzańskiej. W latach 1975-1998 roku miasto administracyjnie należało do województwa nowosądeckiego. Według danych z 31 grudnia 2009 roku miasto miało ponad 26 tysięcy mieszkańców i jest drugim co do wielkości po Nowym Targu miastem Podhala.

 

Największy ośrodek kulturalny i turystyczny Podtatrza. Rozwinął się tutaj głównie przemysł spożywczy i rzemiosło ludowe oraz artystyczne. Jest ono także największym ośrodekiem sportów zimowych w Polsce, co wiąże się z sezonowymi i stałymi miejscami pracy w Zakopanem. Turystyka wyparła tradycyjne w tym rejonie rolnictwo i pasterstwo. W każdej gminie znacząca liczba mieszkańców utrzymuje się z wynajmowania pokoi. Obecnie tylko co czwarty mieszkaniec powiatu tatrzańskiego trudni się pracą na roli. Spadła też liczebność owiec - w latach 90. zmniejszyła się czterokrotnie. Ważną gałęzią podtatrzańskiej gospodarki jest budownictwo. Zarejestrowanych jest tutaj ponad 7000 podmiotów gospodarczych. Są to zwykle nieduże firmy zatrudniające do 5 osób. Na uwagę zasługuje fakt, iż liczba firm prywatnych jest w podtatrzańskim powiecie dwukrotnie większa niż średnia w Polsce, co daje gwarnatuje stały napływ nowych miejsc pracy.


Podaj swój e-mail, jeśli chcesz, abyśmy powiadomili Cię o nowych ofertach pracy w Zakopanem:

Forum pracy, dyskusje, artykuły:

Zarobić na zdrowym stylu życia
Artykuł z dnia: piątek, 24 sierpień 2012


Masażysta, kosmetyczka, fizjoterapeuta czyli jak zarobić na urodzie
Artykuł z dnia: czwartek, 23 sierpień 2012
Masażyści, kosmetyczki, fizjoterapeuci, stylistki. W tej branży ofert nie brakuje. Nic dziwnego, że szkoły policealne kształcące w popularnych okołozdrowotnych zawodach, cieszą się coraz większą popularnością.
Czytaj dalej ->


Motywacja przez pryzmat świeczki
Artykuł z dnia: środa, 22 sierpień 2012
– Jest gigantyczne niedopasowanie pomiędzy tym, co nauka wie o motywacji pracowników, a tym, jak tę wiedzę wykorzystuje się w biznesie – o motywacji opowiada Dan Pink.
Czytaj dalej ->


Człowiek ambitny człowiekiem sukcesu?
Artykuł z dnia: wtorek, 21 sierpień 2012
– Poszukiwane ambitne osoby na odpowiedzialne stanowisko. Jesteś ambitny? Ta praca jest dla Ciebie! – takimi słowami zaczyna się większość ogłoszeń. Czy rzeczywiście bycie ambitnym może ułatwić nam znalezienie pracy, a następnie odniesienie w niej sukcesu
Czytaj dalej ->


Coś mi mówi, że stać mnie na więcej
Artykuł z dnia: poniedziałek, 20 sierpień 2012
Jest coś, co nie pozwala zadowolić się byle źródłem dochodów. Jest coś, co winduje zawodowe oczekiwania wobec siebie i innych. I nie warto tego ignorować.
Czytaj dalej ->


5 krótkich ćwiczeń, które możesz wykonać przy biurku w pracy
Artykuł z dnia: piątek, 17 sierpień 2012
Praca biurowa stwarza wiele zagrożeń dla osób ją wykonujących. Osiem na dziesięć pracowników biurowych skarży się na silne bóle kręgosłupa, wywołane zmniejszona aktywnością fizyczna oraz pozostawaniem w jednostajnej pozycji, przez większość czasu w pracy
Czytaj dalej ->


O figurę można dbać wszędzie: gimnastyka w biurze
Artykuł z dnia: czwartek, 16 sierpień 2012
Dzięki gimnastyce w biurze możemy zadbać o ciało i rozjaśnić umysł podczas pracy.
Czytaj dalej ->


Sport treningiem motywacji
Artykuł z dnia: środa, 15 sierpień 2012
Istnieje duży stopień analogii między uprawianiem sportu a pracą zawodową. W obu przypadkach można spotkać się z problemem motywacji, efektywności i satysfakcji.
Czytaj dalej ->


Czy uprawianie sportu może pomóc w karierze?
Artykuł z dnia: wtorek, 14 sierpień 2012
Studenci są najbardziej wysportowaną grupą społeczną w Polsce. Co trzeci regularnie ćwiczy. Bo sprawność i dobra kondycja to przepustka do odniesienia sukcesu zawodowego.
Czytaj dalej ->


Wpływ środowiska pracy na zdrowie
Artykuł z dnia: poniedziałek, 13 sierpień 2012
Dużą część dorosłego życia spędzamy w pracy. Środowisko jakie nas otacza i zapewnione warunki wykonywania zawodowych obowiązków są niezwykle istotne dla naszego zdrowia. Przestrzeganie przez pracodawcę i pracownika zasad BHP to podstawowa sprawa, która pomoże w przyszłości uniknąć wciąż często występujących w Polsce chorób zawodowych.
Czytaj dalej ->


Jak zwiększyć swoją pewność siebie?
Artykuł z dnia: piątek, 10 sierpień 2012
Jeśli czujesz, że brakuje Ci pewności siebie, koniecznie przeczytaj ten artykuł. Pokażę Ci dokładnie, co należy zrobić, aby jej nabrać, porzucić irracjonalny strach i zacząć osiągać to, czego pragniesz.
Czytaj dalej ->


Okoliczne miejscowości:

Płazówka, Roztoki, Kościelisko, Choćkowskie, Ciągłówka, Dzianisz, Dudkówka, Ząb, Jarosy, Brzuchacze, Bustryk, Sierockie, Bańska Wyżna, Kuny, Biały Dunajec, Gliczarów Dolny, Gliczarów Górny, Stasikówka, Mur, Majerczykówka, Małe Ciche, Wyskówki, Zoniówka, Harenda, Wojdyły, Olcza, Pardołówka, Toporowa Cyrla, Bory, Kuźnice, Bystre.